BP Tollbox dla EETS także u sąsiada

 

Urządzenie BP Tollbox dla EETS zostało wprowadzone na rynek w ubiegłym roku. Obecnie można z niego korzystać we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, w tym w tunelu Liefkenshoektunnel, we Włoszech, Austrii, Polsce (na autostradzie A4 na trasie Kraków-Katowice), a teraz także – właśnie w Niemczech. Wdrożenie tego rozwiązania w Niemczech, a zatem na jednym z najważniejszych rynków i krajów tranzytowych w Europie, poprzedziły udane testy pilotażowe.  

Dzięki czytelnej analizie i rozbudowanym funkcjom telematycznym, nawet w podstawowej konfiguracji BP Tollbox pomaga efektywnie zarządzać flotą. Jest przy tym łatwe w użytkowaniu. Instalacja urządzenia wymaga jedynie kilku prostych kroków, po czym następuje natychmiastowa aktywacja i włączenie bogatego pakietu funkcji podstawowych.

- Dzięki wprowadzeniu na niemiecki rynek sieci EETS możemy zaoferować zarządcom flot i kierowcom zaawansowane rozwiązanie techniczne jakim jest BP Tollbox dla EETS, które można obecnie stosować w ośmiu europejskich krajach. Korzystanie z tego urządzenia zwiększa przejrzystość danych dotyczących floty i znacznie redukuje ilość czynności administracyjnych - wyjaśnia Jeroen de Vries, Dyrektor  Sprzedaży Kart Paliwowych w Europie.

Oprócz zintegrowanego rozliczania wszystkich opłat i korzystania z podstawowej oferty (np. karta paliwowa, analizy i raporty), właściciele flot mogą, po uprzedniej aktywacji, uzyskać dostęp do rozbudowanych funkcji telematycznych. Pakiet zaawansowany, tzw. EETS Advanced, obejmuje wiele dodatków i innowacyjnych rozwiązań. Szczególnie istotna jest możliwość kontroli floty. Dzięki  dostępowi do Centrum Telematycznego możliwe jest sprawdzenie pozycji wszystkich pojazdów wyposażonych w BP Tollbox dla EETS. Użytkownik zyskuje także inne, szczegółowe informacje, w tym status pojazdu (w ruchu, oczekuje lub parkuje), informacje o ostatniej przejechanej trasie oraz sytuacji na drodze. Może również  przeglądać szczegółowe dane na temat aktywności pojazdu w czasie. W ramach oferty pakietowej klienci BP otrzymują również dostęp do dwóch aplikacji. Jedna z nich adresowana jest do menadżera floty, druga do kierowcy. Jeżeli użytkownicy obu aplikacji są zalogowani w tym samym czasie, możliwa jest łatwa komunikacja między nimi. Zarządzający flotą mogą przeglądać wszystkie informacje z Centrum Telematycznego również za pomocą aplikacji mobilnej. BP Tollbox dla EETS można także łatwo wymieniać pomiędzy pojazdami, nie wymaga to czasochłonnej i kosztownej wizyty w warsztacie, ani korzystania z wielu urządzeń dla poszczególnych krajów.

BP oferuje rozwiązanie do rozliczania opłat drogowych we współpracy z ekspertem w dziedzinie opłat drogowych - Trafineo. Klienci posiadający karty paliwowe BP już korzystają z kompleksowych usług, takich jak bezpieczne parkowanie, mycie ciężarówek czy połączenia promowe oferowane na wyłączność za pośrednictwem Trafineo we współpracy z PIQUE Ferry Agency. Z kart paliwowych BP można korzystać w całej Europie. Transakcje dokonane z ich użyciem uwzględniane są, razem z wszystkimi opłatami drogowymi na jednym rozliczeniu, rozliczenie to obejmuje też np. korzystanie z przepraw promowych, mycie samochodu czy parkowanie. Dzięki temu istnieje możliwość prostego monitorowania wszystkich kosztów.

To nie koniec upowszechniania BP Tollbox dla EETS. Jeszcze w tym roku planowane jest wdrożenie urządzenia w kolejnych krajach, w tym na Węgrzech, w Polsce, w Norwegii (AutoPass System), Słowenii, obejmie również mosty Öresund i Storebaelt. Gdy zasięg zostanie rozszerzony, urządzenie BP Tollbox dla EETS można będzie aktualizować bezprzewodowo, bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu.

T&M nr 4/2019

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE