Zindywidualizowane konstrukcji

 

W roku 2016 liczba takich pojazdów wyniosła 5.500. Dyrektor generalny grupy Schwarzmüller, Roland Hartwig, podzielił się takimi danymi na konferencji prasowej zorganizowanej podczas wrześniowych targów IAA Nutzfahrzeuge 2016 w Hanowerze. Austriacki producent pojazdów Premium zaprezentował na swoim stoisku targowym pod hasłem „Produkcja na miarę” usługi związane z produkcją pojazdów według wytycznych klienta.

Firma Schwarzmüller zakłada, że liczba tego rodzaju zleceń wzrośnie do 80%.

– Na wszystkich rozwiniętych rynkach rosną wymogi stawiane produktom, które można spełnić wyłącznie w drodze zindywidualizowanych procesów. Jesteśmy idealnie przygotowani do świadczenia takich usług, ponieważ już dzisiaj jesteśmy w stanie zapanować na ich złożonością – stwierdził Roland Hartwig. –  Wymogi indywidualne to dla grupy Schwarzmüller wszystkie właściwości wychodzące poza zakres wyposażenia, czyli cechy, które wynikają ze specjalistycznych wymagań klientów i który wymagają poniesienia dodatkowych nakładów konstrukcyjnych. Oferta grupy Schwarzmüller posiada nawet w sektorze pojazdów standardowych osiem grup produktów obejmujących 135 różnych typów pojazdów. Dopiero tutaj zaczyna się obszar pojazdów indywidualnych. Produkcja według indywidualnych wytycznych obejmuje najróżniejsze rozwiązania konstrukcyjne od różnych wariantów dostępnych pojazdów po prototypy opracowywane wspólnie z klientami. Dzięki temu dochodzimy do mniejszej liczby szkód, a strata materiałowa jest w porównaniu z pojazdami produkcji seryjnej mniejsza.

Roland Hartwig jest przekonany, że liczba pojazdów produkowanych w Grupie Schwarzmüller na indywidualne zamówienie będzie stale rosła, ponieważ takie są wymogi rynku. Szacuje, że do końca aktualnego okresu strategicznego w 2020 r. ich liczba wzrośnie z 60 do 80%.

T&M nr 10/2016

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE