Uta listopad

loga na www miedzy banery

Inelo 1170x150

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banery

Onturtle 1150x150

loga na www miedzy banery

Mecalac 10 2023 750 x 200loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Hengst maj

„MOYA Polska” nagrodzona

Podczas Wielkiego Finału kolejnej edycji Olimpiady Zwolnionych z Teorii aż cztery projekty działające w ramach programu partnerskiego „MOYA Polska” otrzymały najwyższe wyróżnienia – „Złote Wilki”.

Inicjatywy „Retro Maków” z Makowa Mazowieckiego, „Aport!” z Siedlec, „Terrain Story” z Katowic i „PODpunkt” ze Starogardu Gdańskiego okazały się najlepsze w swoich kategoriach. W Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii wzięło udział aż 2,5 tys. uczniów z całej Polski.

Zwolnieni z Teorii to przedsięwzięcie, które ma na celu z jednej strony aktywizację uczniów i edukację ich poprzez praktykę, a z drugiej – działanie na rzecz lokalnych społeczności. W ramach swojej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu Anwim S.A., właściciel stacji paliw MOYA, nawiązał współpracę z fundacją Zwolnieni z Teorii tworząc program partnerski „MOYA Polska”, w ramach którego uczniowie prowadzeni byli przez realizację własnych projektów społecznych. Wybrane inicjatywy otrzymały wsparcie merytoryczne i inspiracyjne ekspertów Anwim S.A., którzy byli do dyspozycji zespołów, aktywnie uczestnicząc w ich pracach.

Podczas Wielkiego Finału corocznej Olimpiady Zwolnionych z Teorii aż cztery projekty prowadzone w ramach „MOYA Polska” otrzymały najwyższe wyróżnienia, „Złote Wilki”, a trzy „Srebrne Wilki”, dla najlepszych projektów w poszczególnych województwach.

Projekty „Terrain Story” z Katowic, będący serią gier terenowych opartych na kodach QR oraz „PODpunkt” ze Starogardu Gdańskiego, którego celem jest działanie na rzecz zwiększenia świadomości społecznej w temacie OZE, zostały nagrodzone w kategorii „Przestrzeń miejska”. W kategorii „Społeczność lokalna” wyróżnienie otrzymał projekt „Retro Maków” (Maków Mazowiecki), który koncentruje się na promocji szkolnictwa zawodowego. Z kolei siedlecka inicjatywa „Aport!” stworzona została, by uświadamiać społeczeństwo w kwestiach dbania o bezdomne zwierzęta i wspierania schronisk.

W ramach programu partnerskiego dla uczniów szkół średnich „MOYA Polska” prowadzonych było 55 projektów o szeroko pojętej tematyce działania lokalnego. 20 spośród nich otrzymało wsparcie mentorskie 14 ekspertów Anwim S.A.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE