Okrągły jubileusz

 

W Hanzing, dzielnicy Freinberg koło Schärding, w niewielkie jodległości od granic miasta Passau, w 1939 r. położono mianowicie kamień węgielny pod budowę głównej fabryki, w której obecnie znajduje zatrudnienie ponad 800 osób. To w tym miejscu niezmiennie zapadają najważniejsze decyzje tej międzynarodowej grupy. Z tego względu CEO Roland Hartwig, dla uczczenia tego wydarzenia, zaprezentował dzisiaj, 21 sierpnia, w siedzibie firmy jubileuszowy pojazd: stalową wywrotkę w limitowanej edycji w czerwonobiało-czerwonej stylistyce. Unikalne wzornictwo sprawia, że "Edition 80" przyciąga wzrok. Na czarnym tle dynamiczna austriacka flaga stanowi kontynuację logo Schwarzmüller.

Na fladze widoczny jest numer edycji, ponieważ liczba pojazdów w jubileuszowej wersji jest ograniczona do 80 sztuk. CEO Hartwig obiecuje, że więcej pojazdów nie będzie dostępnych w sprzedaży. Wywrotki ze stalową muldą można nabyć od ręki.

Produkt premium o większej wydajności i wyższym poziomie bezpieczeństwa

Technicznie rzecz biorąc, ten jubileuszowy pojazd jest klasykiem z szerokiego segmentu wywrotek Schwarzmüller. Jest to 3-osiowa naczepa wywrotka ze stalową ramą odporną na skręcanie, wykonana z lekkiej stali o wysokiej wytrzymałości oraz muldą Hardox o pojemności 25 m3 z podłogą o grubości 5 mm i ścianami bocznymi o grubości 4 mm. Niewielka masa własna, wynosząca 5,9 tony, łączy w sobie inteligentną lekką konstrukcję z jednoczesną wytrzymałością w codziennym użytkowaniu. Dzięki specjalnemu połączeniu skrzynki skrętnej i rur skrętnych w ramie pojazdu, ukośnego pasa górnego ramy, których celem jest uzyskanie możliwie najniższego środka ciężkości muldy, oraz czteropunktowemu siłownikowi wywrotu Schwarzmüller poprawia stabilność wywrotu o 6%, gwarantując tym samym wyjątkową stabilność wywrotki. Elektroniczny system hamulcowy wraz z programem stabilizującym i automatycznym systemem opuszczania, oś podnoszona z systemem zwiększającym trakcję podczas ruszania, przyjazny dla użytkownika podest roboczy do zwijanej plandeki oraz aluminiowe felgi to kolejne cechy, które czynią jubileuszową wywrotkę wyjątkowym pojazdem transportowym klasy premium.

Z Passau do Austrii

Fabryka w Hanzing została zbudowana 80 lat temu na terenie należącym do firmy. Zanim to nastąpiło firma Schwarzmüller wynajmowała istniejący budynek w pobliżu. Firmę założono prawie 70 lat wcześniej w Passau. Z zakładu rzemieślniczego na obrzeżach starego miasta stała się w okresie ówczesnej prosperity przemysłowej producentem pojazdów, który po przeniesieniu się do Austrii w 1934 r. zamierzał wykorzystać istniejące tam możliwości rynkowe. W latach 60-tych i 70-tych firma wzmocniła swoją obecność i stała się liderem na rynku ciągnionych pojazdów użytkowych. Jest to pozycja, której grupa nadal broni. W latach 90-tych grupa Schwarzmüller rozpoczęła ekspansję na byłe kraje bloku wschodniego Węgry, Czechy i Słowację. Przedsiębiorstwo rodzinne Schwarzmüller jest obecnie reprezentowane w 21 krajach europejskich i zatrudnia około 2300 osób. Na przestrzeni tego czasu firma Schwarzmüller rozwinęła się z lokalnego producenta pojazdów w międzynarodową grupę przedsiębiorstw o europejskim znaczeniu. Jubileuszowa wywrotka upamiętnia tę historię sukcesu.

T&M okładki

.             Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE