uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

R960 SME w oldskulowym wydaniu

Liebherr świętuje swą 60-letnią obecność na rynku francuskim. Stworzono z tej okazji specjalną koparkę, którą przekazano firmie Chavaz Père et Fils.

Przypomina maszyny z lat 60-tych ubiegłego wieku.

         Chavaz Père et Fils, początkowo zaangażowana w rolnictwo, w połowie XIX wieku rozszerzyła działalność na prace wydobywcze w kamieniołomach Mont Salève. Później biznes braci Chavaz objął obie strony francusko-szwajcarskiej granicy, a z biegiem czasu firma stała się liczącym graczem w branży wydobywczej, oferując różnorodne materiały kamieniołomowe i żwiry w rejonie Genewy. Obecnie firma zajmuje się różnymi wzajemnie uzupełniającymi się sektorami, takimi jak sprzedaż i transport materiałów pochodzących z recyklingu odpadów budowlanych jak również sprzedaż i transport materiałów specjalnych oraz rozwiązaniami z zakresu gospodarowania materiałami wydobytymi podczas robót ziemnych i odpadami z prac rozbiórkowych. Poza bezpośrednim wydobyciem materiałów, odbiera je i prowadzi prace przeładunkowe.

          Przekazaną przez Liebherra, maszynę R 960 SME zaprojektowano w stylu lat 60. Została wyprodukowana w historycznym zakładzie, we Francji. Chavaz Père et Fils to wieloletni partner firmy Liebherr. Ta z kolei, równe 60 lat temu otworzyła, przy alei Joseph Rey w Colmar w 1961 r. zakład uchodzący do dziś za synonim  doświadczenia w zakresie rozwoju i produkcji koparek gąsienicowych

         Specjalną koparkę ustylizowano na lata 60-te ubiegłego wieku, a pomalowano na francuskie barwy narodowe. Przeciwwaga, podwozie i górna część koparki mają wykończenie w kolorze niebieskim, białym i czerwonym. Kluczowa dla tego wydarzenia, liczba 60 odnosi się nie tylko do wagi maszyny (w tonach), ale też okresu obecności Liebherra w tym kraju.

         Wybór Chavaza Père et Fils nie był przypadkowy. Ma już model R 964, który sprawdził się podczas ponad 16 tys. godzin użytkowania. Seria SME obejmuje koparki od 42 do 100 t, specjalistyczne modele do zastosowań w kamieniołomach. Wyposażone w ciężką przeciwwagę umożliwiają korzystanie z łyżek o większej pojemności. Dzięki temu maszyna jest stabilna, co czyni ją bardziej komfortową dla operatora. Wszystkie warianty mają wzmocnione podwozia, by zwiększyć wytrzymałość, ze zintegrowanymi komponentami z modeli wyższych niż standardowa gama. W przypadku koparki R 960 SME dla Chavaz Père et Fils, elementy te pochodzą z 70-tonowej koparki R 966 HD.

 

T&M nr 11/2021

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE