Uta listopad

loga na www miedzy banery

750x200

loga na www miedzy banery

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

loga na www miedzy banery

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

loga na www miedzy banery

1170x150 1

wstwka TM

K BANNER 1150X150 PL

Nowa generacja urządzeń EETS

UTA Edenred oferuje klientom nową generację interoperacyjnego urządzenia do uiszczania opłat drogowych, UTA One® next.

Nowe urządzenie pokładowe dla Europejskiej Usługi Poboru Opłaty Elektronicznej (EETS) łączy wydajność swojego poprzednika UTA One® z nową, inteligentną technologią. Dzięki temu jest ono jeszcze łatwiejsze i bardziej intuicyjne w użytkowaniu.

 

Urządzenie OBU EETS z 4G o inteligentnej funkcjonalności

UTA One® next wspiera mobilny standard radiowy 4G, zapewniając tym samym możliwość użytkowania urządzenia w przyszłości, nawet przez wiele lat. Kompaktowa, oszczędzająca przestrzeń konstrukcja urządzenia wymaga trwałego zamontowania w pojeździe. Aplikacja na smartfona może być używana do zmieniania takich ustawień pojazdu jak jego kategoria czy liczba osi. Może również służyć do sprawdzania aktywnych systemów opłat oraz informacji, np. deklaracji pojazdu. Ustawieniami OBU można zarządzać za pomocą przycisków znajdujących się na urządzeniu, zmiany ustawień potwierdzane komunikatem głosowym z urządzenia. W przyszłości możliwe będzie użytkowanie i zmienianie ustawień OBU głosowo. Aby to umożliwić, trwają już prace nad rozpoznawaniem głosu przez sztuczną inteligencję.

 

Użytkownicy UTA One® next, tacy jak np. menedżerowie flot, otrzymają dostęp do platformy on-line, dzięi której będą mogli monitorować swoje OBU w czasie rzeczywistym. Będą mogli zobaczyć dane pokładowe i status OBU. Ponadto będą mogli ustawiać kategorie i liczby osi pojazdów oraz uruchamiać systemy opłat drogowych. Możliwe jest również włączenie funkcji ostrzeżenia, np. gdy liczba osi będzie poniżej określonego poziomu.

 

Olaf Schneider, dyrektor ds. opłat drogowych i usług gospodarczych UTA Edenred, mówi: „UTA One® zyskało popularność wśród naszych klientów transportowych i logistycznych ze względu na szybką i skuteczną obsługę myta w wielu krajach Europy. UTA One® next jeszcze bardziej wspiera mobilność naszych klientów, łącząc zaawansowaną technologię z komunikacją mobilną 4G, oferując jeszcze większą liczbę usług i łatwiejsze użytkowanie”.

 

Obejmując 17 systemów poboru opłat drogowych w 15 krajach, UTA® One next jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem EETS na rynku

Lista systemów poboru opłat dostępnych z UTA One® next pozostaje bardzo szeroka: aktualnie obsługiwane są systemy opłat drogowych w Belgii (w tym Liefkenshoektunnel), Niemczech, Francji, we Włoszech (łącznie z promem Caronte), w Austrii, i Polsce (A4 i sieć e-TOLL), na Węgrzech, w Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii (wliczając promy i mosty na autostradach), Szwecji (mosty), Danii (mosty) oraz Szwajcarii (razem z Liechtensteinem). Oznacza to, że UTA One® next obejmuje 17 systemów poboru opłat w 15 europejskich krajach – zachowując pozycję swojego poprzednika jako najbardziej wszechstronnego rozwiązania EETS na rynku.

 Wkrótce UTA Edenred planuje zwiększyć liczbę systemów poboru opłat o Słowację i Czechy. Systemy myta dla każdego OBU mogą być aktywowane i usuwane przez użytkownika lub menedżera floty w Strefie klienta UTA.

 

Opcjonalne rozszerzenie: Rozwiązanie telematyczne UTA SmartConnect®

Podobnie jak z UTA One®, UTA One® next może być używane w połączeniu z rozwiązaniem telematycznym UTA SmartConnect®, które zapewnia menedżerom flot szczegółowy wgląd w działania i aktywność floty. Użytkownicy mogą łatwo i sprawnie aktywować funkcjonalność UTA SmartConnect® w Strefie klienta UTA.

 

Dostępność

UTA One® next będzie dostępne natychmiast i zastąpi UTA One® w przypadku wszystkich nowych zamówień. Użytkowane aktualnie urządzenia UTA One® mogą być dalej wykorzystywane bez ograniczeń, aż do wyczerpania baterii.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE