1170x150 010323

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

BP 1170x150

RubiaOptima 750x200 0100

Renault Trucks w Paryżu

13. dzielnica Paryża będzie obsługiwana przez 18 elektrycznych pojazdów Renault Trucks, zapewniając tym samym w 100% bezemisyjną zbiórkę odpadów.

Firma SEPUR, ekspert w dziedzinie zbiórki odpadów i zarządzania nimi, odebrała 18 pojazdów Renault Trucks E-Tech D Wide przeznaczonych do zbiórki odpadów z gospodarstw domowych w 13. dzielnicy Paryża. Te całkowicie elektryczne, nie emitujące CO2 i ciche śmieciarki już przemierzają ulice stolicy Francji, zbierając odpady od 180 000 mieszkańców dzielnicy. Odbiór odpadów od mieszkańców 13. dzielnicy Paryża przy użyciu całkowicie elektrycznych śmieciarek, pozwala zrealizować cele dotyczące redukcji śladu węglowego i zmian klimatycznych określone w Paryskim Planie Klimatycznym. Jest to duży krok naprzód ze strony gminy w ograniczaniu wpływu na środowisko i poprawie jakości życia mieszkańców.Aby codziennie odbierać odpady od 180 000 mieszkańców 13. dzielnicy Paryża, firma Sepur, ekspert w dziedzinie zbiórki odpadów i zarządzania nimi, wprowadziła do użytku flotę wyłącznie elektrycznych pojazdów. Od teraz 18 Renault Trucks E-Tech D Wide z zabudową Semat będzie realizować około stu zbiórek tygodniowo, co oznacza uniknięcie emisji 21 ton CO2 tygodniowo w porównaniu ze zbiórkami realizowanymi przy użyciu ciężarówek zasilanych gazem ziemnym.

 

Sepur i Renault Trucks, dwaj partnerzy zaangażowani w dekarbonizację transportu

Sepur i Renault Trucks podjęły poważne zobowiązania i prowadzą ambitną politykę w celu zmniejszenia wpływu ich działalności na środowisko:

wielton1

U podstaw naszego DNA leży oferowanie władzom lokalnym możliwie najbardziej zrównoważonego transportu. Od 2014 roku przekształcamy naszą flotę, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Postawiliśmy sobie za cel wyeliminowanie pojazdów napędzanych silnikami Diesla ze wszystkich naszych zbiórek do 2025 roku", powiedział prezes Sepur, Youri Ivanov.

Mobilność elektryczna jest podstawą strategii Renault Trucks w zakresie transportu bezemisyjnego. Dążymy do tego, aby do 2030 r. 50% naszej sprzedaży stanowiły pojazdy elektryczne, a do 2040 r. wszystkie sprzedawane przez nas pojazdy były całkowicie pozbawione napędu z paliw kopalnych – wyjaśnia Bruno Blin, prezes Renault Trucks.

Oddanie do użytku 18 elektrycznych śmieciarek to ważny krok na drodze postępu miasta w kierunku czystej i zrównoważonej mobilności. Jesteśmy dumni, że wraz z Sepur możemy odegrać rolę w tym przedsięwzięciu”.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE