„Na koncie” milion pojazdów

Z linii produkcyjnej naczepowego potentata – Krone, zjechał niedawno milionowy pojazd.

To naczepa chłodnicza Cool Liner. Powstała w zakładzie w Lübtheen dla norweskiego oddziału TIP Trailer Services. Współpraca Krone z TIP trwa równe pół wieku.   

         W 1971 r. Krone debiutowało na rynku producentów naczep. Wówczas to właśnie TIP był jednym z pierwszych klientów. Teraz, również milionowy pojazd trafił do tego odbiorcy. Oficjalne przekazanie nastąpiło w Werlte.

         TIP jest międzynarodową firmą zajmującą się wynajmem, leasingiem i usługami dla branży transportowej i logistycznej. Działa w 18 krajach Europy i Kanadzie, w sumie ma ponad 120 lokalizacji. - Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy dziś spojrzeć wstecz na pół wieku niezwykle niezawodnej współpracy z firmą Krone. Krone to potężny symbol firmy TIP. Jesteśmy przekonani, że również w przyszłości zawsze możemy polegać na wysokiej jakości i innowacyjnych naczepach  – mówi Bob Fast, dyrektor generalny, TIP.

         Również Ingo Geerdes, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, Krone, wyraża uznanie dla wieloletniej współpracy. - TIP od samego początku był wyjątkowym klientem Krone. Jesteśmy bardzo dumni z 50-letniej współpracy z jednym z wiodących na świecie usługodawców. Nasze firmy zawsze dynamicznie rozwijały się w obsłudze branży transportowo-logistycznej. Milionowa naczepa Krone przekazana dziś firmie TIP to Cool Liner. Ten pojazd chłodniczy w szczególności podkreśla, jak wiele aspektów ma nasza współpraca. To prośba TIP, 25 lat temu sprawiła, że ​​Krone weszła na rynek naczep chłodni – mówił podczas przekazania naczepy.

         Pierwszy pojazd użytkowy Krone został wyprodukowany w Werlte w 1971 r. Obecnie Krone produkuje gamę przyczep i naczep w swoich zautomatyzowanych zakładach w Werlte, Lübtheen, Herzlake i Tire (Turcja). W ciągu ostatnich 50 lat z linii montażowych zjeżdżało średnio ok. 20 tys. sztuk rocznie.

 

T&M nr 12/2021

Tekst: Michał Jurczak

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE