Czy wiesz ile kosztuje firmę ...

 

Czas pracy spędzony na poszukiwaniu zasobów oraz koszt wymiany utraconego sprzętu może stanowić, aż 14% całkowitego kosztu pracy.

 

Utrata narzędzi i sprzętu

Każdy kto chociaż raz nie mógł znaleźć swoich narzędzi i maszyn wie jak bardzo bywa to frustrujące i czasochłonne! Zarówno kiedy jesteś gotowy do opuszczenia miejsca pracy i chcesz spakować swoje narzędzia, jak i wtedy kiedy przyjeżdżasz na plac budowy i nie możesz zlokalizować sprzętu. W rezultacie tracisz czas, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się zagubiony sprzęt oraz narzędzia. A co gorsze, w wielu przypadkach musisz pogodzić się z utratą mienia.

 

Duże koszty

Utrata zasobów nie jest wyłącznie frustrująca dla pracowników. Ten problem może firmę słono kosztować… I nie chodzi tutaj wyłącznie o koszty poniesione na zakup nowego sprzętu i zabezpieczenia źródła przychodów. Dwa różne badania pokazują, że koszty związane z utraconymi zasobami kosztują do 14% kosztów pracy (Ogershok, 1999) lub do 2% całkowitego kosztu budowy (Means, 2004). Jako pracownik budowlany wiesz, że zastąpienie maszyn i narzędzi stanowi spory koszt dla firmy. Jednak oba badania podkreślają koszty związane z utratą godzin pracy i zmniejszoną wydajnością, ponieważ poszukiwania utraconych zasobów jest bardzo czasochłonne.

Więcej informacji pod: www.abax.net.pl

 

Ile kosztuje zagubiony sprzęt?

Koszt personelu, materiałów i sprzętu * 0,14 lub całkowity koszt produkcji * 0,02 = przybliżony koszt związany z utraconymi zasobami, co pociąga za sobą znaczne wydatki.

 

Uzyskaj pełną kontrolę nad narzędziami i maszynami

Śledzenie maszyn i narzędzi pozwoli zaoszczędzić pracownikom frustracji i stresów. Pełna kontrola nad zasobami sprawia, że ​​firma staje się bardziej wydajna, a mniej sprzętu, który wymaga wymiany oznacza dla firmy duże oszczędności.

W zależności od potrzeb, ABAX oferuje różnego rodzaju system do monitorowania GPS maszyn i sprzętu.

  • Sprzęt zasilany: ABAX Equipment Control, aby monitorować maszyny i sprzęt, które mają własne źródło zasilania
  • Sprzęt nie zasilany: ABAX Equipment Control w celu śledzenia sprzętu nie posiadającego własnego wewnętrznego źródła zasilania
  • Elektronarzędzia i przenośny sprzęt: ABAX Mini z wbudowaną baterią, którą po prostu podłączasz do mniejszych maszyn i narzędzi

Wiecej informacji pod: www.abax.net.pl

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE