Hussar pomaga przewoźnikom

 

Dotyczy to zarówno bezpośrednio samych kierowców oraz przewożonych przez nich ładunków, ale też innych uczestników łańcucha dostaw. Każdemu z nich zależy na tym, aby towar dotarł we wskazane miejsce bezpiecznie i na czas.

Niemal nieodzownym stało się wyposażenie pojazdów wykorzystywanych w transporcie towarowym w różnego rodzaju zabezpieczenia, aby kierowcy czuli się maksymalnie bezpiecznie. W wielu przypadkach stosuje się rozwiązania telematyczne, często jednak ciągle królują, stosunkowo proste, jednak bardzo skuteczne zabezpieczenia mechaniczne. Nie brakuje nowości. Firma Hussar Solutions (wywodzi się z branży transportowej, właścicielem jest Hussar Gruppa), wprowadziła na rynek szereg zabezpieczeń, odpowiadających na współczesne problemy przewoźników. Każde z nich produkowane jest w Polsce, a Hussar Solutions posiada certyfikat funkcjonalności TUV na oferowane rozwiązania.

 

Przydatne klamry

Klamra spinająca drzwi naczepy hLock 1.0  stanowi skuteczne zabezpieczenie przed dostaniem się osób nieuprawnionych do przestrzeni ładunkowej samochodu. Dzięki innowacyjnej konstrukcji i wykonaniu jest niezwykle wytrzymała - może być poddawana obciążeniom liczonym w tysiącach kilogramów. Dodatkowo klamra nie zaburza integralności konstrukcji naczepy, w związku z tym nie ma ryzyka naruszenia warunków leasingu oraz europejskich standardów i norm przewozowych. Regulowany rozstaw umożliwia zastosowanie klamry na różnych naczepach (np. Krone, Schmitz). Zastosowanie zamka z kluczem cylindrycznym o kilkunastu tysiącach kombinacji niweluje niemal do zera prawdopodobieństwo otwarcia przez osoby niepowołane. Zamek ma wbudowane zabezpieczenie antyrozwierceniowe, znacznie utrudniające dostęp do mechanizmu i otwarcia całej klamry. Warto wspomnieć, że zastosowany zamek, otwierany i zamykany przy użyciu klucza cylindrycznego, nie wymaga stałej obecności klucza w gnieździe i zapewnia szybkie zamknięcie klamry.

Rozwinięcie tego produktu stanowi podwójna klamra hLock 2.0, nowatorska blokada zabezpieczająca przestrzeń ładunkową, nie naruszając konstrukcji drzwi naczepy. Posiada regulowany rozstaw ramion, który umożliwia zabezpieczenie tylnych drzwi najpopularniejszych typów naczep. Charakteryzuje się dużą powierzchnią zabezpieczenia, podwójnym kompletem uchwytów na rygle i zamkiem typu Push Lock z dodatkowym zabezpieczeniem. Zarówno hLock 1.0 jak hLock 2.0 występują w dwóch wersjach materiałowych: stali konstrukcyjnej z twardym ocynkiem galwanicznym oraz w całości ze stali kwasoodpornej (hLock 2.0 w przeciwieństwie do hLock 1.0 wykonany jest z blachy o grubości 6 mm).

 

Dedykowana dla kontenerów

Klamra hLock kontener to produkt adresowany głównie do zastosowania w zabezpieczeniu kontenerów morskich i naczep kontenerowych. Producent podkreśla, że klamra daje użytkownikom wiele korzyści: nie narusza integralności konstrukcji kontenera; posiada regulowany rozstaw ramion; można ją dostosować do różnych kontenerów morskich. I w tym przypadku, wyposażenie w zamek z kluczem cylindrycznym o kilkunastu tysiącach kombinacji praktycznie eliminuje ryzyko  otwarcia przez osoby niepowołane, a wbudowane zabezpieczenie antyrozwierceniowe i tym przypadku znacznie utrudnia dostęp do mechanizmu zamka. Do każdego produktu dołączona jest metalowa nakrętka, która zabezpiecza mechanizm przed deszczem, błotem i innymi zanieczyszczeniami. W Hussar Solutions podkreślają, że zabezpieczenie hLock kontener zyskało uznanie klientów wygrywając w konkursie organizowanym przez czasopismo  Inżyniera & Utrzymanie Ruchu na Produkt roku 2017, w kategorii zabezpieczenie przestrzeni magazynowej.

 

Przestrzeń pod kontrolą

Zabezpieczenia hStrongLock 1.0 i 2.0 stanowią – zdaniem ich projektantów,  najwyższą możliwa formę ochrony przestrzeni ładunkowej, a dedykowane są do naczep chłodniczych. Składa się na nie: masywny korpus, osłona kłódki i kłódki z w pełni zdejmowalnym pałąkiem. Do wyboru jest kłódka wykonywana na specjalnie zamówienie dla firmy Hussar Solutions lub znana kłódka na rynku polskim produkowana przez izraelską firmę Multi-Lock. Obie kłódki są odporne na zabrudzenia (śnieg, błoto) i korozję. Zwraca uwagę łatwość montażu zabezpieczenia, podczas instalacji nie jest wymagane spawanie. Do każdego produktu dołączony jest zestaw montażowy, w którego skład wchodzą nierdzewne elementy, takie jak: śruby, podkładki, nakrętki, nitonakrętki oraz specjalną gumę, która zapobiega uszkodzeniu drzwi ciężarówki.

T&M nr 6/2018

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE