Idea Leasing proponuje BestSeller

 

Gdzie i w jaki sposób szybko zbyć używany sprzęt? Idea Leasing właśnie wystartowała z nową usługę BestSeller, czyli pośrednictwem w sprzedaży pojazdów używanych m.in. na aukcjach internetowych.  Największym kanałem dystrybucji używanych pojazdów i maszyn jest internet, na pozostałych miejscach są ogłoszenia w prasie branżowej i komisy samochodowe. Aukcje w internecie umożliwiają szybkiprzegląd ofert, a sprzedawca, który w ten sposób wystawi na sprzedaż środek transportu lub maszynę budowlaną, dotrze do większej liczby zainteresowanych niż w pozostałych kanałach. 

Platforma aukcje.idealeasing.pl ma obecnie prawie 10 tys. zarejestrowanych unikalnych użytkowników i 600 tys. odsłon miesięcznie. Za pośrednictwem platformy aukcyjnej pracownicy Idea Leasing w 2015 r. znaleźli nabywców na ponad 2 tys. używanych przedmiotów o wartości prawie 100 mln zł.

Właściciel maszyny lub pojazdu, który chciałby je sprzedać, może zgłosić się do pracowników Idea Leasing, którzy zlecą wycenę niezależnym rzeczoznawcom, a następnie wyeksponują przedmiot na aukcje.idealeasing.pl i wybranych portalach branżowych.

 

Pomoc wykwalifikowanego doradcy

Szukanie kolejnego nabywcy koparki, spycharki czy naczepy może  zabrać sporo czasu, który jest dla przedsiębiorcy zbyt cenny. Zamiast tego może po prostu prowadzić swój biznes, a sprzedaż powierzyć specjalistom.

– W październiku zaoferowaliśmy przedsiębiorcom pośrednictwo w sprzedaży na naszej platformie aukcyjnej. Dotyczy to nie tylko klientów Idea Leasing, ale wszystkich właścicieli pojazdów i maszyn, którzy mogą nam powierzyć sprzedaż na naszej platformie, do której mają dostęp wszyscy użytkownicy internetu – mówi Lech Stabiszewski, Członek Zarządu Idea Leasing S.A.

Wystawienie przedmiotu na aukcji internetowej to jedno, ale trzeba go jeszcze gdzieś przechowywać i prezentować zainteresowanym. Jeśli przedsiębiorcy mają na sprzedaż kilkanaście używanych środków transportu, będą musieli nimi zająć znaczną część powierzchni swoich placów lub wynająć miejsca parkingowe przeznaczone dla naczep czy samochodów ciężarowych. Idea Leasing oferuje przedsiębiorcom powierzchnie ekspozycyjne na swoich placach.

– Przedsiębiorcy oczekują wsparcia w sprzedaży używanych pojazdów, nie tylko fachowej pomocy w odpowiedniej jego ekspozycji w serwisach internetowych, ale również załatwienia za nich innych formalności. Nasi pracownicy zapewniają to wszystko, a zbywający nie musi już poświęcać czasu na szukanie niezależnego rzeczoznawcy czy prezentowanie pojazdu zainteresowanym na placu – dodaje Lech Stabiszewski. (AG)

 

Tekst: Antoni Gostyński

T&M nr 10/2016

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE