W ramach ponad 1.100 przeprowadzonych w Europie pojedynków, ponad 90% zakończyło się zwycięstwem „Gwiazdy”.Do udziału zapraszane są firmy transportowe, pragnące porównać konsumpcję paliwa posiadanych przez siebie samochodów z nowym Actrosem. Klient po zgłoszeniu się do dealera, otrzymuje Mercedesa w wersji Euro VI o możliwie zbliżonej do posiadanego przez siebie pojazdu, po czym wykorzystuje go w swojej firmie w ten sam sposób, jak własne samochody. Dzięki temu porównania są wiarygodne – odbywają się na tych samych trasach, z takim samym ładunkiem i przy udziale tych samych kierowców. Przewidziany okres od dwóch do trzech tygodni testów daje gwarancję, że wynik nie jest przypadkiem.

Kierowcy, przed udziałem w programie, zostają każdorazowo przeszkoleni z jazdy ekonomicznej, a ich styl prowadzenia pojazdu nadzorowany jest przez fabryczny system telematyczny FleetBoard.

Zainteresowanie tymi pojedynkami przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów – w ciągu ponad 2 lat przeprowadzono 1.121 porównań (w tym niemal 100 w Polsce), a Actrosy pokonały już ponad 5,5 milionów kilometrów. Zgodnie z deklaracjami firm biorących udział w programie, Mercedesy spaliły mniej od konkurencji w ponad 90% przypadków, osiągając średnią oszczędność na poziomie 10,5% względem rywali.

Pojazdy przeznaczone do programu są to modele tak skonfigurowane i wyposażone, aby zapewniały użytkownikowi minimalne spalanie. Samochody te posiadają aerodynamiczną kabinę StreamSpace oraz nowe silniki Euro VI w trzech klasach mocy: 420, 430, lub 450 KM. Wszystkie wyposażono w inteligentny tempomat PPC, dopasowujący sposób jazdy do topografii terenu oraz optymalizujący punkty przełączania skrzyni biegów Mercedes PowerShift 3. Pakiet Economy posiada m.in. układ kontroli ciśnienia w ogumieniu. Natomiast zaawansowany system telematyczny FleetBoard, pozwala na rejestrację tras, analizuje sposób użytkowania, zdalnie diagnozuje pojazd oraz dzięki usłudze Serwis przygotowuje plan prac konserwacyjnych.

Add comment

Security code Refresh

T&M okładki

.             Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE