Sosnowiec kupuje Solarisy

 

Ponadto przed końcem czerwca tego roku do Sosnowca trafia ostatnia partia nowych Solarisów Urbino 12, które są częścią zamówienia na 24 nowe Solarisy Urbino 12 spełniające normę emisji spalin Euro 6. W rezultacie liczba „jamników” wzrośnie w tym mieście do 110 pojazdów.

Solarisy Urbino 12 electric poruszają się po ulicach kilkudziesięciu europejskich miast. Do grona miast stawiających na pojazdy bateryjne dołączył  Sosnowiec. Pojazdy te będą w pełni bezemisyjne, ciche, a dzięki temu zapewnią wysoki komfort jazdy zarówno podróżującym, jak i kierowcy. Trzy nowe Solarisy Urbino 12 electric będą pierwszymi autobusami elektrycznymi w Sosnowcu. Autobusy te jeździć będą po ulicach miast Zagłębia oklejone hasłem „…czyste niebo nad Zagłębiem!”. Elektryczne Solarisy przyczynią się tym samym do obniżenia zanieczyszczeń powietrza na terenie aglomeracji.

Bateryjne pojazdy dla Sosnowca wyposażone zostaną w silnik centralny oraz osprzęt elektryczny polskiego producenta firmy Medcom z funkcją odzysku energii elektrycznej podczas hamowania. Baterie o pojemności 200 kWh ładowane będą za pomocą złącza Plug-in ładowarkami dwuzakresowymi o mocy 80 kW i 40 kW. Autobusy przystosowane zostaną również do wyposażenia ich w przyszłości w ładowanie pantografowe, dzięki czemu baterie będą mogły zostać doładowane także podczas trasy w mieście.

T&M nr 6/2017

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE