Superpojazdy dla bytomskich kopalni

 

Odbiorcą dwóch nowoczesnych maszyn będzie firma Max Trans z Bytomia, a ich środowiskiem pracy już wkrótce staną się kopalnie odkrywkowe. Pojazdy są unikatowe z kilku powodów. Po pierwsze zastosowano w nich wyjątkowo wytrzymałą, specjalnie wzmocnioną ramę Volvo, której techniczna dopuszczalna masa całkowita wynosi aż 51 ton.

– Ta najwyższe fabrycznie dostępne podwozie charakteryzujące się  największymi prześwitami dostępnym na rynku. Wywrotki posiadają także zautomatyzowaną skrzynię biegów I-Shift z dodatkowymi biegami pełzającymi Crawler Gears i oprogramowaniem typu Construction, dzięki którym pojazd efektywnie przenosi napęd na koła i może ruszyć pod największe wzniesienia nawet przy pełnym załadunku – tłumaczy Marcin Jankowski, rigid sales&homologation manager Volvo Trucks Poland.

W pojazdach zastosowano ponadto automatycznie załączaną oś przednią i ogumienie  terenowe o zwiększonej nośności i wytrzymałości. Całość dopełnia pierwsza w Polsce zabudowa tylnozsypowa Meiller typu P450 z hydraulicznie unoszoną tylną klapą, przeznaczona do pracy w ciężkich warunkach. Skrzynia ładunkowa jest w całości wykonana z blachy Hardox450, podłoga ma grubość 10 mm, a burty 8 mm.
– Elementy zawieszenia i jego konstrukcja zostały dodatkowo wzmocnione, przez co te jednostki są najtrwalszymi i mogącymi przyjąć największą masę ładunku pojazdami na rynku – dodaje Mariusz Głusiński. reprezentant handlowy Volvo Trucks Poland.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE