Zdobywca nagrody ESTA Awards 2017

 

Wśród laureatów po raz pierwszy w historii znalazła się polska firma – statuetkę w kategorii transportu powyżej 120 ton zdobyła firma MTD Skuratowicz.Coroczna gala ESTA Awards 2017 jest miejscem spotkania około 400 osób związanych z transportem ciężkim, którzy podczas oficjalnej kolacji mają okazję podziwiać najbardziej spektakularne transporty i prace dźwigowe. Już sam status finalisty konkursu jest powodem do dumy, a wydarzeniem bez precedensu była nominacja czterech polskich firm. W tegorocznej edycji w swoich kategoriach nominowane zostały: ZTE & ZTE Katowice, Peter-Star Sp. z o.o. i Sp. – Sp.K., MTD Skuratowicz oraz Portowy Zakład Techniczny.

          Firma MTD Skuratowicz została wybrana przez międzynarodowe jury i pokonała takie marki jak ALE, Collett & Sons Ltd czy Hareket. Firma została nominowana za transport reaktora (długość 75 m, szerokość 5,6 m, wysokość  6,8 m, waga 304 tony).

Zwycięstwo polskiej firmy skomentował obecny na gali Łukasz Chwalczuk, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracodawców Transportu Nienormatywnego:

         - To niesamowity sukces dla samej firmy, jej właścicieli i pracowników, którzy po raz kolejny pokazali, że potrafimy realizować transporty na najwyższym, europejskim poziomie. To również zwycięstwo całej branży w naszym kraju, bo warto pamiętać, iż nominowane zostały jeszcze trzy polskie firmy. Każda z nich jest członkiem naszego stowarzyszenia, co daje nam dalszą motywację do pracy i pokazuje, że mamy potencjał i możliwości działania na ogromną skalę. Serdeczne gratulacje dla laureata i finalistów. Każda z nominacji to ogromny sukces i prestiż dla firmy, co świadczy o najwyższej jakości świadczonych usług. Kolejne spotkanie ESTA odbędzie się w październiku w Krakowie, natomiast nagrody ESTA Awards 2018 rozdane zostaną w Paryżu.

T&M nr 4/2017

 

 

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE