Pierwsza filia IC w Estonii

 

Obecnie w asortymencie są części do samochodów osobowych. Kolejnym krokiem ma być rozszerzenie oferty o towary przeznaczone do pojazdów ciężarowych oraz wyposażenie warsztatu. Docelowo w filii ma być dostępne wszystko to, co oferuje Inter Cars, a więc również części do maszyn rolniczych, budowlanych oraz motocykli. Na stanie oddział ma zawsze 15 000 sztuk różnych produktów.

Filia w Tallinnie to dopiero pierwsze słowo Inter Cars w Estonii. W przyszłym roku planowana jest dalsza ekspansja w tym kraju. Kolejne filie mają pojawić się w takich regionach, jak prowincje Tartu, Parnawa oraz Virumaa Wschodnia.

– Chcielibyśmy podbić rynek estoński poprzez współpracę z małymi warsztatami. Pomożemy im w rozwoju ich biznesu, w ten sposób samemu również się rozwijając – podkreśla Vadim Shkatov, członek zarządu Inter Cars Estonia.

Głównymi atutami Inter Cars są bogata oferta i szybka dostawa. W oparciu o nie estoński oddział spółki chce wypracować sobie w tym kraju wiodącą pozycję wśród sprzedawców części zamiennych i urządzeń dla małych warsztatów.

Obecnie Inter Cars posiada 216 filii w Polsce oraz 223 filie za granicą. Obecny jest w takich krajach, jak Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Włochy, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Litwa, Łotwa i Estonia.

T&M nr 10/2016

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE