Inteligentna naczepa.

 

Szesnaście typów naczep dedykowanych jest do przewozu różnego rodzaju towarów sypkich, luzem, m.in. płodów rolnych, biomasy, odpadów komunalnych, podłoża do uprawy pieczarek oraz transportu towarów paletyzowanych (standardowo 33 europalety), co czyni je pojazdem bardzo uniwersalnym.

W maju PTM Polska zaprezentowała nową naczepę DEMO STAS w wersji MF 92 m3 typ AD (aero dynamic). W pojeździe zamontowane są aerodynamiczne osłony boczne OptiFlow SideWings, które ograniczają zużycie paliwa oraz rozprysk wody przy jeździe z prędkościami autostradowymi. Dodatkowo naczepa wyposażona jest w urządzenia firmy Wabco oraz Transics, m.in.

- SmartBoard – urządzenie informacyjno-sterujące zapewniające podstawowe informacje o naczepie czy przyczepie ( licznik km, masa nacisków na osie, sygnalizacja awarii hamulców) , pozwalające również na sterowanie funkcjami układu hamulcowego Trailer EBS i zawieszenia pneumatycznego (standardowo takie urządzenie posiada każda naczepa STAS). Dane z urządzenia dostępne są przez aplikację i mogą być na bieżąco monitorowane przez dyspozytora.

Kolejne ciekawe opcje to m.in.- IVTM/OptiTire - czujniki kontroli ciśnienia w kołach, BVA – czujniki zużycia klocków hamulcowych. Informacje z obydwu czujników widoczne są na wyświetlaczu SmartBoard. Natomiast TX-TrailerGUARD to urządzenie telematyczne z kontrolą GPS i GPRS, które wspomaga obsługę floty poprzez zdalną kontrolę pojazdów. Zwiększa bezpieczeństwo i wydajność poprzez możliwości monitorowania, zgłaszania i analizowania w czasie rzeczywistym wszystkich najważniejszych danych dotyczących naczepy lub przyczepy.

 

T&M nr 6/2016

 

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE