#dbajmyosiebie

 

Są już nie tylko miejscem zakupu benzyny, oleju napędowego czy akcesoriów motoryzacyjnych, ale dla wielu osób także najbliższym punktem, w którym mogą nabyć środki higieny, czy coś do zjedzenia. To spore wyzwanie dla gospodarzy stacji, którzy z jednej strony muszą dbać o dostępność produktów na półkach, ale też, a może przede wszystkim o bezpieczeństwo klientów i własne. Nierzadko, to im przychodzi też łagodzić „emocjonalne skutki” obecnego stanu rzeczy. To niełatwe zadanie, ważne więc by klienci stacji paliw im w tym pomagali. Miejmy zatem świadomość, że praca sprzedawców jest obecnie ważnym społecznie zadaniem.

Kluczowe w trosce o bezpieczeństwo jest to, aby na stacjach nie pojawiały się osoby chore, a nawet te, które mają choćby pierwsze symptomy choroby. Koniecznie należy podporządkować się zasadom, jakie obowiązują również w innych, funkcjonujących nadal placówkach handlowych. W pomieszczeniu stacyjnym powinno być zatem jak najmniej osób, a te które są, powinny dbać o zachowanie między sobą odpowiednich odległości (przynajmniej 1,5 m, a lepiej nawet większej).

Z pewnością zminimalizujemy ryzyko przenoszenia się wirusa korzystając z realizacji płatności bezgotówkowo. Praktycznie każda stacja paliwowa umożliwia dokonywanie płatności kartami (paliwowymi; kredytowymi), czy telefonem. Pamiętajmy o ogólnych zasadach higieny, w tym o myciu i dezynfekcji rąk. Tankując paliwo z dystrybutora załóżmy rękawiczkę z tworzywa, a natychmiast po użyciu wyrzućmy ją do kosza.  

 - Bądźmy dla siebie mili i wyrozumiali! To dla nas wszystkich trudny czas -apelują inicjatorzy akcji #dbajmyosiebie

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE