BOELS finalizuje zakup CRAMO

 

– akcjonariusze spółki Cramo przychylili się do rekomendacji Rady Nadzorczej i zaakceptowali ofertę firmy Boels dotyczącą zakupu 93,04% akcji wystawionych na sprzedaż w okresie trwania oferty. Dzięki tej akwizycji Boels stanie się wiodącym graczem na europejskim rynku sprzętu na wynajem, jednocześnie budując fundamenty pod dalszy wzrost.    

Połączenie skandynawskich i środkowoeuropejskich operacji Cramo z siecią Boels w Europie Zachodniej i Środkowej oznacza powstanie paneuropejskiego gracza na tym rynku. Obie firmy uzupełniają się geograficznie pod względem obecności i bazy klientów. Oznacza to gęstą sieć oddziałów położonych blisko klienta i gwarantuje dostępność sprzętu i skuteczną logistykę. Na poziomie operacyjnym akwizycja oznacza połączenie dwóch dużych flot, co klientom zapewni zoptymalizowany portfel sprzętu i jego większą dostępność przy jednoczesnym szybszym rozwoju technologii cyfrowych oraz usług stanowiących wartość dodaną. Wspólnie firmy Boels i Cramo tworzą silne fundamenty pod przyszły wzrost.

W Polsce firma Boels Rental posiada 13 oddziałów, co po połączeniu z dużo większą ilością oddziałów Cramo pozwoli zwiększyć ich liczbę do 34. Połączenie obu tych podmiotów będzie oznaczało, że klienci będą mogli cieszyć się lepszą dostępnością i większą różnorodnością wynajmowanego sprzętu, co przełoży się na skrócony czas i niższe koszty transportu.   

T&M okładki

.             Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE