I bardzo dobrze, ponieważ okazało się, że zagrożenie koronawirusem zmalało na tyle, że nowe przepisy pozwoliły na organizację imprez na świeżym powietrzu i nie tylko. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów uczestnikom należy zapewnić jedynie 4m2 powierzchni na osobę oraz zalecić noszenie maseczek w sytuacjach, gdy nie będzie możliwe zachowanie odpowiedniego dystansu, tymczasem licząca ponad 40 ha powierzchnia zlotu Master Truck, zgodnie z tym przepisem, jednocześnie jest w stanie przyjąć aż 100 tysięcy osób. Oczywiście taka liczba odwiedzających imprezę w jednym momencie pozostaje na razie w sferze marzeń organizatorów, a na lotnisku bywały duże liczby ludności, jednak wciąż nieco mniejsze nić wspomniane setki tysięcy.

Zatem Master Truck odbędzie się zgodnie z planem w dniach 17-19 lipca 2020 na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem i już dziś swój akces w nim zapowiedziało całe mnóstwo uczestników zarówno z całej Polski jak i z Europy. „spodziewamy się kilkudziesięciu przepięknie wyszykowanych ciężarówek z Niemiec.” mówi Andrzej Wachowski – organizator imprezy - „ludzie są spragnieni zlotów, ponieważ niemal wszystkie tego typu imprez zostały odwołane”. „Mamy dużo zgłoszeń pojazdów amerykańskich, oldtimerów, a o wjazd na Master Trucka dowiaduje się także mnóstwo motocyklistów” - dodaje Ola Donocik z biura zlotu - „przypominam, że aby uczestniczyć motocyklem, wystarczy przyjechać i zaprezentować swoją maszynę, natomiast wszystkie wieloślady zapraszamy do wypełnienia specjalnego formularza na naszej stronie www.mastertruck.pl dzięki czemu rejestracja przebiega dużo sprawniej”

Wszyscy goście będą informowani o przestrzeganiu zasad związanych z bezpiecznym uczestnictwem w imprezie plenerowej, ale poza tym wszystko będzie „po staremu” czyli program przepełniony atrakcjami dla całych rodzin. Planowane są występy artystyczne oraz emocjonujące pokazy, ale pierwsze skrzypce będą jak zwykle grały niesamowicie upiększone wszelkiej maści pojazdy – od wielu lat już nie tylko ciężarówki, ale niemal wszystko co przysłowiowo „się rusza” na kołach. „Na Osi” - poprawia nas Ola - „bo imprezę organizują dziennikarze z redakcji programu telewizyjnego o tej nazwie.” I my również przybędziemy na Master Trucka, i to na niejednej osi, a jeśli z jakichś całkowicie niezrozumiałych dla nas powodów nie będziecie w nim uczestniczyć osobiście, to z całą pewnością przeczytacie i obejrzycie z niego relacje na naszych łamach. Serdecznie zapraszamy!

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE