Zakłady wznawiają produkcję autobusów i pojazdów ciężarowych z zachowaniem rozbudowanych środków ochrony i bezpieczeństwa. Po około sześciu tygodniach przerwy w produkcji zakłady MAN Truck & Bus od 27 kwietnia 2020 r. będą stopniowo w ograniczonym wymiarze wznawiać działalność. Ochrona pracowników jest najwyższym priorytetem, dlatego wdrożono szeroko zakrojone środki ostrożności, które będą realizowane zgodnie ze szczegółowym planem.

Działania te obejmują między innymi zapewnienie większej odległości między pracownikami, zmianę trasy i, w razie potrzeby, wyposażenia ochronnego, a także szkolenie i instruktaż pracowników. „W ciągu ostatnich kilku tygodni zespół kryzysowy intensywnie pracował nad warunkami ramowymi, w których można zrestartować nasze zakłady. Jednym z głównych wyzwań jest niezawodne dostarczanie części przez naszych dostawców, organizacja własnych procesów pracy przy jednoczesnej ochronie naszych współpracowników, ale także środki stymulujące popyt na pojazdy użytkowe ”- podsumowuje Joachim Drees, prezes zarządu MAN Truck & Bus SE. „Nasi dostawcy pochodzą ze wszystkich krajów UE - w związku z tym prosimy polityków, aby wsparli nas skoordynowanym podejściem na poziomie UE w zakresie ponownego wejścia na rynek” .

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników są dla nas oczywiście najwyższym priorytetem. W związku z tym, wraz z naszymi specjalistami w zakresie ochrony zdrowia, podjęliśmy wiele działań organizacyjnych, aby w pełni zapewnić niezbędne bezpieczeństwo medyczne, higienę, a także minimalną odległość między pracownikami ”- dodaje Dr. Carsten Intra, członek zarządu ds. personalnych w MAN Truck & Bus SE.

„Nasze wyrazy uznania kierujemy dla tych, którzy do tej pory pracowali lub będą nadal pracować, niezależnie, czy w pełnym, czy skróconym wymiarze pracy, czy też pracując w biurze. Ogromne podziękowania  należą się również dla wszystkich, którzy zgłosili się do pracy na ochotnika w ciągu ostatnich kilku tygodni.”- powiedział Saki Stimoniaris, przewodniczący rady zakładowej Grupy. „MAN to silna społeczność, w której żyją wartości. Trzymamy się razem i teraz znów będziemy współpracować, aby wyjść z tej sytuacji silniejsi ”- dodał Saki Stimoniaris, przewodniczący Rady Zakładowej Grupy.

Pracownicy produkcyjni, a także administracyjni, na razie będą częściowo pracować według skróconego czasu pracy lub skorzystają z istniejących elastycznych uzgodnień dotyczących czasu pracy i pracy z domu, jeśli to możliwe. Powrót do biura będzie również rozłożony zgodnie z koncepcją bezpieczeństwa.

Sieć serwisowa pracuje normalnie i jest nadal w pełni dostępna dla pojazdów marek MAN i NEOPLAN w celu zabezpieczenia pojazdów ratowniczych, łańcuchów dostaw i lokalnego transportu publicznego. Dotyczy to zarówno własnych stacji serwisowych MAN, jak i firm partnerskich MAN Truck & Bus, pod warunkiem, że jest to oficjalnie dozwolone i uregulowane przepisami prawa.

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE