Traktory w transporcie

Pojazdy uprzywilejowane. Traktory są przez niektórych rolników i firmy wykorzystywane do komercyjnych zadań transportowych. Przewoźnicy korzystający z ciężarówek narzekają, że to konkurencja uprzywilejowana finansowo.

Czytaj więcej...

43-procentowy wzrost sprzedaży

Duży skok ciężkich pojazdów. W pierwszych miesiącach 2016 roku popyt na ciężkie pojazdy użytkowe w Polsce wzrósł do tego stopnia, że niektórzy producenci nie nadążają z dostawami.

Czytaj więcej...

Systemy telematyczne

Coraz dokładniejsze śledzenie floty. Prawie wszyscy (z wiodącej siódemki) producenci pojazdów ciężarowych oferują już własne systemy telematyczne do swoich pojazdów, a często także do samochodów innych marek.

Czytaj więcej...

Nadal jak pączki w maśle

Przed rokiem artykuł o kondycji polskiego leasingu zatytułowaliśmy „Jak pączki w maśle”. Wobec znakomitych rezultatów tejże branży w 2015 roku, 16,3 proc. na plusie, wypada to stwierdzenie powtórzyć.

Czytaj więcej...

Co nowego w Feberze?

Fabryka pojazdów Feber sp. z o.o. (Grupa Inter Cars) zaskakuje swoich klientów nowościami.

Czytaj więcej...

Auto-Nadwozia Bednarczyk

Iveco i reszta. Rodzinna firma Auto-Nadwozia Bednarczyk w Wojcieszynie pod Lublinem wyspecjalizowała się w produkcji nadwozi samochodowych, ale znakomicie radzi sobie również z nietypowymi zleceniami.

Czytaj więcej...

Isuzu Q-Service Truck

Bliżej klienta. Najbardziej aktywnym dealerem ciężarówek Isuzu jest Q-Service Truck przy ul. Gdańskiej 27 w Czosnowie pod Warszawą.

Czytaj więcej...

Grupa Volvo

Rozwiązania transportowe. Podczas konferencji prasowej Volvo Polska w Warszawie podkreślano, że koncern sprzedaje rozwiązania transportowe, a nie tylko same samochody.

Czytaj więcej...

DKV na wszystkich autostradach w PL

Z początkiem roku 2016 r. autostrada A4 dołączyła do dróg, które można opłacać kartą DKV. Tym samym dziś klienci mogą korzystać ze wsparcia DKV na wszystkich płatnych drogach w Polsce.

Czytaj więcej...

MAN na czele rankingu

W roku 2015 firma MAN Truck & Bus Polska ponownie została liderem rynku pojazdów ciężarowych o DMC ponad 6 ton.

Czytaj więcej...

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Nowe spojrzenie. W czwartek, 11 lutego w Wieluniu przy ul. Rymarkiewicz 6 oficjalnie otwarto Centrum Badawczo-Rozwojowe Wieltonu. Nowe centrum jest jedynym takim ośrodkiem w kraju i drugim w Europie.

Czytaj więcej...

Teraz Norwegia i Francja

Po Niemczech niekorzystne dla polskich firm transportowych regulacje dotyczące minimalnej płacy kierowców wprowadzają dwa kolejne państwa, Norwegia i Francja.

Czytaj więcej...

ZF w Czosnowie

Od trudnych przypadków. We wtorek, 1 grudnia w podwarszawskim Czosnowie, przy ul. Gdańskiej 27 został uroczyście otwarty autoryzowany serwis ZF należący do grupy Inter Cars. To druga placówka w kraju z autoryzacją znanego niemieckiego producenta skrzyń biegów, pierwsza znajduje się w Grójcu.

Czytaj więcej...

Orlen Oil

Spalanie i czas. Podczas finału turnieju Platinum Ultor Driving School 2015 liczyło się nie tylko średnie zużycie paliwa, również czas przejazdu. Impreza prowadzona przez Orlen Oil przy współpracy Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks zakończyła się w Olsztynku(warminsko-mazurskie), w środę, 2 grudnia.

Czytaj więcej...

Siodłowe trzymają się mocno

Na rozchwianym rynku pojazdów użytkowych ciężarówki do transportu międzynarodowego, a więc przede wszystkim ciągniki siodłowe cieszą się niesłabnącym popytem.

Czytaj więcej...

ORLEN Oil i KAMAZ Polska

ORLEN Oil i KAMAZ Polska zainicjowały współpracę dotyczącą wzajemnego wspierania marek. Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym, oleje Platinum Ultor będą produktami zalecanymi do stosowania w pojazdach KAMAZ sprzedawanych w kraju, zarówno w okresie gwarancyjnym, jak i pogwarancyjnym.

Czytaj więcej...

                                        OBEJRZYJ ONLINE